Достапни линкови

Мигранти во босанските шуми


Мигранти во босанските шуми
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Снегот и ниските температури го отежнија животот на мигрантите кои живеат во импровизиран камп во шума над Велика Кладуша во северозападна Босна и Херцеговина. Мигрантскиот камп во близина не ги засолнува, оти е исполнет капацитетот од 1.200 мигранти.

Категории

XS
SM
MD
LG