Достапни линкови

Меѓу 180-мина млади геонаучници, Куновски „бронзен“


Меѓу 180-мина млади геонаучници, Куновски „бронзен“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Средношколецот Оливер Куновски освои бронзен медал на светската Олимпијада за геонауки во Даегу, Јужна Кореја. Тој истакна дека еден од поголемите предизвици му бил достојно да ја претстави државата. Што има да порача Oливер?

XS
SM
MD
LG