Достапни линкови

Метеж на небото и уникатен спортски пејзаж во Крушево


Метеж на небото и уникатен спортски пејзаж во Крушево
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

49 знамиња од 150 пилоти на небото над Крушево. Воздуховните спортисти професионално ја продолжија поранешната jугословенска традиција и успешно организираа национален шампионат, а потоа и Светско првенство во параглајдинг. Ваквите манифестации се голема шанса и за градот Крушево.

XS
SM
MD
LG