Достапни линкови

„Медена земја“ е животна школа за Котевска


„Медена земја“ е животна школа за Котевска
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Во тимот на популарниот документарец „Медена земја“, е и 26 годишната Тамара Котевска, како корежисерка. Документарецот е македонски кандидат за престижната награда „Оскар“. Ова е нејзин втор филмски проект за животната средина. Што има да порача младата режисерка?

Категории

XS
SM
MD
LG