Достапни линкови

Мега депонија во Русија и покрај протестите


Мега депонија во Русија и покрај протестите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Отпадот од Москва, со возови ќе се транспортира на илјада километри од главниот град, на нова гигантска депонија. Локалното население протестира, но изгледа безуспешно.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG