Достапни линкови

„Марш на видливоста“


„Марш на видливоста“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Со марш сакаат да ги охрабрат институциите да ги регулираат правата на трансродовите лица, како правото на идентитет, правото на телесен интегритет... Односно, правото за рамноправност, безбедност и почит.

Категории

XS
SM
MD
LG