Достапни линкови

Македонија - Косово: „Нашите да победат“


Македонија - Косово: „Нашите да победат“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

По неколкуте одложувања поради коронавирусот, македонската фубалска репрезенација ќе си ги одмери силите со косовската, во скопската Арена Тоше Проески. Ги прашавме жителите на Скопје какви се нивните очекувања од натпреварот кој ќе се игра без публика поради протоколите за заштита од ковид-19.

По неколкуте одложувања поради коронавирусот, македонската фубалска репрезенација ќе си ги одмери силите со косовската во скопската Арена Тоше Проески. Ги прашавме жителите на Скопје какви се нивните очекувања од натпреварот кој ќе се игра без публика поради протоковите за заштита од ковид-19. Навивачките очекуваат фер плеј, затоа што победникот од вечерва обезбедува место во финалето и дуел против подобриот од мечот Ерменија – Белорусија за пласман на европското првенство.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG