Достапни линкови

Мадуро ги смени командантите на венецуелската армија


Венецуелскиот претседател, Николас Мадуро, ги смени командантите на копнените и на поморските сили, како и командантот на военото воздухопловство во венецуелската армија, јави АП.

„Како и секогаш, одлучив да има делумна потврда и делумно обнова на исклучителниот тим на воени команданти, кои ја предводат врвната воена команда на Венецуела“, изјави Мадуро за време на церемонијата што се емитуваше на државната телевизија.

Армијата е еден од поддржувачите на Мадуро.

XS
SM
MD
LG