Достапни линкови

Луксуз меѓу облаци: Ѕирнете во највисокиот хотел во светот


Луксуз меѓу облаци: Ѕирнете во највисокиот хотел во светот
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Во Шангај се отвори највисокиот луксузен хотел во светот, со ресторан на 120. кат и услуга од батлери кои се достапни 24/7, за гостите со длабоки џебови кои сакаат да уживаат „гледајќи од високо“. Лифтовите на Шангајската кула, од која е дел овој ресторан, се движат со брзина од 18 метри во секунда, за да ги донесат гостите во хотелот „Џеј“ до некоја од 165-те раскошни соби.

Категории

XS
SM
MD
LG