Достапни линкови

„Ловци“ на лажни вести


„Ловци“ на лажни вести
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Во Црна Гора, од крајот на минатата година почна со работа Центар за откривање на лажни вести и дезинформации. Во центарот сметаат дека посебно новите земји членки на НАТО се таргет на лажните вести.

Категории

XS
SM
MD
LG