Достапни линкови

Лекции преку играта „Друштвото Приборовски“


Лекции преку играта „Друштвото Приборовски“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Четиричлениот тим „Жмурка“ ја создаде победничката игра на јулскиот хакатон „Креирај игри за најмладите“, наречена „Друштвото Приборовски“. Според нив, потребно е воведување на едукативни игри во формалното образование. Што друго имаат да порачаат?

Категории

XS
SM
MD
LG