Достапни линкови

Леден аларм за климатска борба


Леден аларм за климатска борба
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Добротворната организација „WaterAid“ постави ледени скулптури спроти „Тауер бриџ“ во Лондон, за да повика на акција против растечките ефекти од климатските промени. Скулптурите ги симболизираат луѓето кои се погодени од климатските промени ширум светот. Аналитичарите од „WaterAid“ велат дека се мисли на оние кои живеат на првата линија на климатските промени, а тоа се луѓе без пристоен пристап до вода.

Категории

XS
SM
MD
LG