Достапни линкови

Кој рече дека не е ок да плачеш?


Кој рече дека не е ок да плачеш?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Таканаречената „Соба за плачење“ во центарот на шпански Мадрид има идеја да ја тргне стигмата од плачењето и барањето помош како психолошка поддршка. Проблемите со менталното здравје овде се визуелизирани и праќаат порака дека е ок да не си ок, како и дека е ок да кажеш дека не си ок, зашто проблемите имаат решение.

Категории

XS
SM
MD
LG