Достапни линкови

Кој подобро ќе го „испука“ камшикот во ритам


Кој подобро ќе го „испука“ камшикот во ритам
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Старата баварска традиција - „гоаселшналцен“ или пукање на камшикот денес е вид спорт. Се одржуваат натпревари, а започнало како звучен сигнал што го давал возачот на кочијата кога влегувал во некое село.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG