Достапни линкови

Косовска полицајка си ги убила родителите и браќата, па се самоубила


Косовската полиција врши увид на местото на четирикратното убиство

Една косовска полицајка во Гњилане денеска убила четири члена на своето семејство, по што се самоубила. Полицијата потврди дека таа си ги убила родителите и браќата.

Обвинителот Арбен Кадриу за Радио Слободна Европа изјави дека убиствата биле извршени со службеното оружје, но оти не може да каже ништо повеќе во овој момент.

XS
SM
MD
LG