Достапни линкови

Компјутерска игра против КОВИД-19 за здравствени работници


Компјутерска игра против КОВИД-19 за здравствени работници
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Швајцарските медицински лица наместо да слушаат препораки за да спречат ширење на КОВИД-19 додека работат, тие играат компјутерска игра која симулира ситуации во болници. Покрај тоа што учат со играта, тие и се забавуваат и опуштаат.

Категории

XS
SM
MD
LG