Достапни линкови

Кога шегата станува сериозна: руски комичар под истрага


Кога шегата станува сериозна: руски комичар под истрага
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Комичарот Александр Долгополов не се плашеше да се шегува со Христијанството или со Владимир Путин на неговите настапи во Москва. Но кога стана предмет на полициска истрага, ѓаволот ја однесе шегата, па одучи да ја напушти Русија.


Категории

XS
SM
MD
LG