Достапни линкови

Ковид 19: Проблеми со вакцините, пандемијата не стивнува


Ковид 19: Проблеми со вакцините, пандемијата не стивнува
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Светот сеуште се бори со пандемијата на коронавирусот, а вакцинирањето не оди според очекувањата. Дополнителен проблем се несаканите здравствени последици од вакцината на Астра Зенека, кои, иако се во мал број, доведоа до тоа некои земји да ја паузираат вакцинацијата.

Категории

XS
SM
MD
LG