Достапни линкови

Климатските промени и еволуцијата на црвениот елен


Климатските промени и еволуцијата на црвениот елен
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Истражување на научници од Универзитетот за биолошки науки во Единбург покажува дека е изменето времето на породите кај видот црвен елен лоциран на шкотскиот остров Рум. Откриле дека тоа се случува 12 денови порано, а претпоставуваат дека причината се климатските промени, поточно се потоплата клима во Шкотска.

XS
SM
MD
LG