Достапни линкови

Кинеска донација за македонските полицајци во борбата со Ковид-19


Кинеска донација за македонската полиција за борба со Ковид-19

Кинеската амбасадата во Скопје денеска донираше медицинско-хигиенски материјали наменети за заштита на полициските службеници, кои заедно со здравствените работници се на првата линија во борбата со коронавирусот, соопшти МВР.

Министерот Наќе Чулев денеска изрази благодарност, до како што рече, кинеските пријатели за хуманата донација, изразувајќи надеж дека и во периодот што претстои ќе можеме да се потпреме едни на други во насока на глобално надминување на оваа пандемија.

XS
SM
MD
LG