Достапни линкови

„Патот на мечот“ за подобар и посмирен живот


„Патот на мечот“ за подобар и посмирен живот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Старата самурајска боречка вештина со меч, кендо, го подобрува фокусот и го подобрува човекот, вели 24 годишниот Матеј Ивановски, кој веќе 10 години тренира кендо во клубот „Самураи Доџо“ во Скопје. Кендото, кое има филозофија за почит, било создадено за јапонските војници со цел да останат подготвени откако прекинале војните во Јапонија, објасни Ивановски. Што има да порача тој?

Категории

XS
SM
MD
LG