Достапни линкови

Како украинските кардиохирурзи работат кога нема струја


Како украинските кардиохирурзи работат кога нема струја
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Украинскиот сервис на РСЕ доби пристап до Институтот за срце во Киев, каде хирурзите продолжуваат да вршат операции за спасување живот и покрај прекините на струја. И покрај предизвиците, Киевскиот институт вели дека извршил рекорден број операции во 2022 година.

Украинскиот сервис на РСЕ доби пристап до Институтот за срце во Киев, каде хирурзите продолжуваат да вршат операции за спасување живот и покрај прекините на струја. Од почетокот на целосната инвазија на Русија, институтот мораше да се подготви за сите видови катастрофи. И покрај предизвиците, Киевскиот институт вели дека извршил рекорден број операции во 2022 година.

Категории

XS
SM
MD
LG