Достапни линкови

Истражување на климатските промени на „крајот на светот“


Истражување на климатските промени на „крајот на светот“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Тим од чилеански научници ги проучува организмите на едно од најоддалечените места на Земјата и ги повикува регионалните лидери да ги засилат своите напори за справување со климатските промени. Велат дека општествата реагираат бавно на брзите промени и се надеваат на глобална трансформација во начинот на управување со океаните, како опција за спас.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG