Достапни линкови

Историска куќа преселена на сплав


Историска куќа преселена на сплав
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:35 0:00

Неодамна, куќа од Мериленд, САД, стара над 250 години беше преместена 80 километри по вода.

Категории

XS
SM
MD
LG