Достапни линкови

Исланѓани си ги враќаат дрвјата што ги уништиле викинзите


Исланѓани си ги враќаат дрвјата што ги уништиле викинзите
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Брезовата шума била доминантна во Исланд пред да пристигнат викинзите. Владата сега реши повторно да пошумува со бреза како што било во времето на викинзите.

XS
SM
MD
LG