Достапни линкови

Инаугурацијата на Лукашенко без јавност

Во Минск, денеска (23.09.2020), без најава, беше одржана инаугурација за 6-тиот мандат на претседателот Александар Лукашенко. Колоната возила се движеше низ Минск низ празни улици, бидејќи сообрачајот беше блокиран. Од 9-ти август, во Белорусија се одржуваат масовни протести против реизборот на Лукашенко на претседателските избори, кои според многумина, беа наместени.

Вчитај повеќе

Фејсбук форум

Категории

XS
SM
MD
LG