Достапни линкови

Изгоре автобус на ЈСП


Изгоре автобус на ЈСП
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Изутрината се запали автобус број 5 на Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје. Пожарот го пријавил возачот во 09:25 часот. Тој прво се обидел да го изгаси со ПП апарат. Од ЈСП информираа дека нема повреден патници, туку направена е само материјална штета.

Категории

XS
SM
MD
LG