Достапни линкови

„Игра на тронови“ на гоблен


„Игра на тронови“ на гоблен
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Гоблен долг 90 метри ја раскажува приказната од телевизиската серија „Игра на тронови“. Тој е изложен во музеј во Белфаст, Северна Ирска.

XS
SM
MD
LG