Достапни линкови

„Зошто?“ (за) пластика за една употреба


„Зошто?“ (за) пластика за една употреба
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Индискиот уличен уметник Даку создаде прашалник од пластични шишиња на езеро во јужна Индија. Целта на инсталацијата „Зошто?“ е да ја подигне свеста за штетата од пластиката за една употреба врз животната средина.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG