Достапни линкови

„Зошто пак се ишиша како муле?“


„Зошто пак се ишиша како муле?“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Оној кој мисли дека џигериците некогаш сосема излегле од мода, би размислил уште еднаш кога ќе го види ентузијазмот на една екипа тврдокорни вљубеници во таканаречената „муле“ фризура, која беше популарна во осумдесеттите. За нив, ваквиот стил е вечно модерен. Во селото Шение, во централниот француски регион Кроа, тие се натпреваруваа за титулата - најдобрата фризура во муле стил.

Категории

XS
SM
MD
LG