Достапни линкови

„Златниот“ Алили - за една година од вице до шампион


„Златниот“ Алили - за една година од вице до шампион
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Започнал пред 10 години со тренирање, и годинава Бесир Алили стана европски шампион во борење - слободен стил за кадети до 48 килограми. Желбата за спорт дошла од татко му, но борењето била негова идеја. Што има да порача Бесир?

Категории

XS
SM
MD
LG