Достапни линкови

Запознајте ја Грејс, „сестрата“ на славниот робот Софија


Запознајте ја Грејс, „сестрата“ на славниот робот Софија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Тимот од Хонг Конг кој стои зад славниот хуманоиден робот Софија, лансира нов прототип со име Грејс. Наменет е за помош на здравствениот систем, а дизајниран е така што може да има интеракција со повозрасните и оние кои се изолирани поради актуелната пандемија.

Категории

XS
SM
MD
LG