Достапни линкови

Жителите на Москва за тоа што доби или изгуби Русија од нападот врз Украина


Жителите на Москва за тоа што доби или изгуби Русија од нападот врз Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Луѓето во Москва беа прашани за влијанието на руската „специјална воена операција“ врз Украина - формулацијата на Кремљ за инвазијата на нејзиниот западен сосед. Кога беа прашани за тоа што е добиено или изгубено, некои го гледаат нападот како „победа“, додека други изразија незадоволство за резултатите. Некои не сакаа да зборуваат отворено, но изразуваат мало сочувство за страдањата на самата Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG