Достапни линкови

Живот со чипови


Живот со чипови
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

На Александар Волчек, жител на Новосибирск, не му треба електронски клуч за да ги отвори вратите во болницата каде што работи. Тој едноставно ја подава раката кон читачот и тоа е доволно, бидејќи во неговото тело има вградено чип кој делува како електронски клуч. Работи како акушер-гинеколог во регионална болница, а поради чиповите станал познат ширум целата земја.

Категории

XS
SM
MD
LG