Достапни линкови

Жива уметност со питони


Жива уметност со питони
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Љубовта кон неотровни змии, за Саудиецот Фејсал Малика почнала да се развива уште кога имал само пет години и една змија. Денес има повеќе од 100 змии и вкрстено десетици од нив, за да создаде „жива уметност“ во уникатни бои и дезени.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG