Достапни линкови

„Никогаш не би се вратила за да се родам како машко“


„Никогаш не би се вратила за да се родам како машко“
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

„Никогаш не би се вратила за да се родам како машко. Јас сум многу среќна што сум жена“, вели бугарската оперска пејачка Александрина Пендачанска, одговорајќи на прашањето - каков совет би си дале себеси на почетокот од својата кариера. „Смртта доаѓа од премолчување на тоа што ти пречи, од помирување со реалност, од неменување на лошите работи“, истакна амбасадорката на Босна и Херцеговина во Чешка, Мартина Милнаревиќ. Во чест на Меѓународниот ден на жената, погледнете го видеото за да ги дознаете советите од жени од Босна, Србија, Косово, Северна Македонија, Црна Гора, Романија и Бугарија.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG