Достапни линкови

Еко гитари од стари плакари


Еко гитари од стари плакари
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Постои идеја дека било кој предмет може да е музички инструмент. Ако сака, некој може да создаде инструмент од било што. Друга идеја е дека мора ги користиме ресурсите на планетата поефективно“, објасни Богдан Тодчук, украинецот кој изработува гитари од стар мебел. Тој е воодушевен кога ќе го слушне звукот од гитарата, која претходно била само даски од некој стар плакар.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG