Достапни линкови

Еколошко боење текстил со микроби


Еколошко боење текстил со микроби
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Биолошко технолошка компанија од Велика Британија смисли нов начин на боење текстил со кој се намалува употребата на вода и хемикалии за 90 проценти. Тие ги користат „гените“ во природата и создаваат микроби за боење. Боите велат од компанијата се прекрасни.

Категории

XS
SM
MD
LG