Достапни линкови

Доволно „високи“ за да бидат омажени


Доволно „високи“ за да бидат омажени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

12-годишното образование е задолжително во Ерменија, но за повеќето девојчиња јазиди, тоа е само сон. Многу од нив се принудени да се мажат на 15 години, односно штом бидат доволно „високи“.

XS
SM
MD
LG