Достапни линкови

Дер Лајен: Го потценивме коронавирусот


Претседателката на Европска комисија Урсула фон дер Лајан изјави дека политичарите го потцениле степенот на опасност од епидемијата на новиот коронавирус, пренесе АФП, повикувајќи се на нејзиното денешно интервју во германскиот весник Билд.

Таа додава дека сега владините претставници сфатиле дека треба да ги преземат сите оние мерки кои пред две или три недели изгледале драстични, јавува АФП.

XS
SM
MD
LG