Достапни линкови

„Да ја разубавуваме околината во која живееме“


„Да ја разубавуваме околината во која живееме“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Младиот уметник, Давид Ристевски пред повеќе од 2 година започна да ги црта сивите кутии за струја и интернет. Покрај тоа, Ристевски познат и како Дред Пен, беше дел и од цртањето столбови кои имаа и намена да спречат паркирање на недозволени места. Тој често придонесува за шаренилото, но како што вели тој „зависи од сите колку сакаме да си го задржиме она што ни е убаво“. Што има да порача Ристевски?

Категории

XS
SM
MD
LG