Достапни линкови

„ГулабБот“ за идни крилести авиони


„ГулабБот“ за идни крилести авиони
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Тим студенти од Универзитетот Стенфорд предводени од Дејвид Лентинк, биолог и вселенски инжинер создадоа крилест робот. Се надеваат дека „ГулабБот“ ќе инспирира нова генерација на авиони со поаеродинамични крилја.

Категории

XS
SM
MD
LG