Достапни линкови

Го славиме животот: Македонци, Мексиканци, Турци... на фолк-фест во Скопје


Го славиме животот: Македонци, Мексиканци, Турци... на фолк-фест во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

250 фолклористи од Македонија, Албанија, Мексико, Косово, Турција, Украина, Романија, БиХ... дефилираа низ Скопје како дел од 3. Меѓународен фестивал „Скопје фолк фест“, што се одржува во македонската метропола од 25 до 29 јули 2021. Велат: „Не се натпреваруваме, туку ги славиме животот и љубовта“

Категории

XS
SM
MD
LG