Достапни линкови

Гладијатори на борба во њујоршки Централ парк


Гладијатори на борба во њујоршки Централ парк
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Еднаш месечно, дел од њујоршки Централ парк станува импровизирано борбено поле, за „противници“ облечени во средновековен оклоп, кои ги мерат силите пред случајните минувачи. Два тима на витези, Гладијаторите од Њујорк и Северна орда, се натпреваруваат едни против други во интензивни битки.

Категории

XS
SM
MD
LG