Достапни линкови

Вучиќ – Заев ме гледаше како да сум „флипнат“ кога му кажав дека нема да добие датум


Вучиќ – Заев ме гледаше како да сум „флипнат“ кога му кажав дека нема да добие датум
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Не сум сигурен дека Брисел знае што сака со нас. Се сеќавам, му го зборував тоа на Зоран кога беше во Нови Сад. Имавме вечера, Еди знаеше дека сум во право. Заев ме гледаше како да сум „флипнат“ кога му реков дека нема да му отворат преговори, рече српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со неговиот македонски колега Стево Пендаровски во Белград.

Категории

XS
SM
MD
LG