Достапни линкови

Вудсток по половина век


Вудсток по половина век
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Боби и Ник, парот од насловната на албумот на Вудсток, велат дека по 49 години брак се уште се гушкаат на ист начин. Нивната фотографија стана симбол за фестивалот, за љубов и мир. Вудсток се одржа од 15 до 18 август 1969 година и се смета за еден од најголемите и најзначајни мигови во историјата на поп музиката.

Категории

XS
SM
MD
LG