Достапни линкови

Времето денеска: Студено со ветер


Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност, информира РХМЗ. Особено долж Повардарието ќе дува умерен до повремено засилен претежно северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -10 до +1. Дневните температури ќе се движат од -2 до +9 степени. Во наредните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер.

XS
SM
MD
LG