Достапни линкови

Во Србија за 24 часа седум нови жртви на Ковид-19


Serbia Turns Exhibition Hall Into Makeshift Hospital video grab 1

Директорот на Клиниката за инфективни и тропски болести во Белград, д-р Горан Стевановиќ, соопшти дека во последните 24 часа забележани се нови седум смртни случаи од корона вирус, а дека има нови 115 новозаразени, пренесоа српските медиуми.

Со ова, бројот на заразени во Србија се искачи на 900. Д-р Стевановиќ изјави дека овој ден е најтешкиот за Србија откако почнала пандемијата.

XS
SM
MD
LG