Достапни линкови

Владата ќе разгледува нови мерки за пандемијата


Влада на Република Северна Македонија

Владата за денеска закажа нова седница, на која, според најавите, ќе бидат разгледани нови мерки во борбата со коронавирусот по последните зголемувања на статистиките од последиците од пандемијата со коронавирусот.

Вчера министерот за здравство Венко Филипче најави дека се можни нови заострувања на мерките во битката со пандемијата, а истото го најави и премиерот Оливер Спасовски, со оглед дека во последните денови се зголеми бројот на заразени од Ковид-19.

XS
SM
MD
LG