Достапни линкови

Вембли - Кратка сторија за една долга историја


Вембли - Кратка сторија за една долга историја
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Со историја од речиси еден век, стадионот Вембли во Лондон, ќе биде домаќин на финалето на Европското првенство во фудбал 2020. Пред 60 години се лизгало на мраз и се тркале коњи, а в недела за пехарот ќе се борат Англија и Италија. Ова е кратка сторија за долгата историја на спортскиот храм Вембли.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG